Przejdź do treści
plakats

Serdecznie zapraszamy 16 lutego (piątek) 2024 r. o godz. 18.00 do Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej na wernisaż wystawy malarstwa Anny Jodłowskiej i Mieczysława Kołodzieja pt. „Podróż”

Anna Jodłowska ur. w 1977r. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Malarka mieszkająca w Babicy.
   Na swojej drodze twórczej sięgała po różnorodne techniki plastyczne i tematy, z uporem rozwijając swój talent. Po wielu latach malarstwo przerodziło się w prawdziwą życiową pasję a natura stała się główną inspiracją. Od tej pory, w każdy obraz niezmiennie, stara się włożyć cały swój zachwyt pięknem otaczającej przyrody, rozedrganej światłem, kolorami, fakturą.

To właśnie na tych elemementach artystka skupia się najchętniej i chociaż obrazy są proste i czytelne w odbiorze, to jednak, bez wątpienia, posiadają swój własny charakter.
   W ciągu wielu lat pracy twórczej prezentowała swoje obrazy na licznych uroczystościach lokalnych oraz kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych, które były podsumowaniem plenerów malarskich. Prowadziła również warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych.
Obrazy Anny Jodłowskiej można zobaczyć na stronie fb:
https://www.facebook.com/annajodlowskaart

 

Mieczysław Kołodziej urodził się w 1960 r. w Lublinie gdzie ukończył Szkołę Podstawową. Dalszą edukację rozpoczął w Technikum Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie o specjalności odlewnictwo, które ukończył w 1980 r. Pracę zawodową podjął w Fabryce Wyrobów ze Srebra „RESOVIA” gdzie pracował do 1996 r. Obecnie mieszka w Czudcu.

             Moja przygoda z malowaniem rozpoczęła się podczas służby wojskowej, gdzie uczestniczyłem w pracach plastycznych Klubu Żołnierskiego. Po dłuższej przerwie za namową przyjaciela rzeźbiarza w 2010 r. zacząłem ponownie malować. Są to prace wykonane farbami olejnymi, pastelami i akwarelą. Pierwsza wystawa indywidualna odbyła się O. K. w Czudcu w 2012 r.
W 2011, 2012 i 2013 brałem udział w Wystawach Malarstwa Amatorskiego w WDK w Rzeszowie.
W 2012 i 2013 r. Uczestniczyłem w Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Boguchwale, a także w aukcjach na rzecz „Hospicjum dla Dzieci”. Udział w wystawach plenerowych w Zakopanem, BWA w Rzeszowie oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.