Przejdź do treści
Teatr Cisna

Zapraszamy na V Spotkania Teatralne „Na Granicy…”, które odbędą się w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej. Wydarzenie, odbędzie się 25.11.2021 r., o godz. 17.00

„HRABALU TY MÓJ”

Teatr Wojtka Kowalskiego - Częstochowa

Scenariusz, reżyseria oraz wykonanie Wojtek Kowalski

Muzyka Wojtek Kwaśniak

Scenografia Ola Nykowska

 


To opowieść o życiu Bohumiła Hrabala od dzieciństwa, aż do śmierci.
Spektakl powstał na bazie prozy tego czeskiego pisarza.

Monodram „Hrabalu ty mój” to połączenie spowiedzi autobiograficznej, kiedy czeski pijak i gawędziarz relacjonuje swoje dzieciństwo, spotkania autorskiego, w którym Wojtek Kowalski spowiada się publiczności i dziennikarzom ze swego uwielbienia życia i twórczości Hrabala i wreszcie rwącego duszę na strzępy recitalu, bo przecież na koniec spektaklu pojawia się akompaniujący muzyk i liryczna piosenka a la Jaromir Nohavica: i wtedy można wyznać jak na spowiedzi, że czeska proza, piwo i piosenka to wszystko czego nam trzeba, czego nam zwykle brak.

Spektakl „Hrabalu, ty mój” to najgorętsze wyznanie miłości jednego artysty mężczyzny do drugiego artysty-mężczyzny, jakie tylko możecie sobie wyobrazić.

 

 

„ŁAWECZKA”

Teatr Bakałarz - Kraków

Reżyseria Paweł Budziński

Wykonanie Marta Kont, Paweł Budziński

Na podstawie tekstu Aleksandra Gelmana

Dwoje (nieznajomych?) spotyka się (przypadkowo?) w teatrze. Niewinna rozmowa zaowocuje odświeżeniem, skrywającej wiele żalu, przeszłości.

On - Don Juan z bożej łaski, Ona - samotna desperatka. Jednak pod powierzchnią pozorów zawsze kipi burza emocji, które i tym razem zaczną wylewać się na scenę.

Jest to komedia, lecz z nutą refleksji - współczesna, choć od lat wielu widzom doskonale znana. Siłą spektaklu jest fakt, że rozgrywa się tu i teraz, niby przypadkiem, przy sali pełnej świadków.

 „ORDONKA-JEŚLI KOCHASZ MNIE”

Teatr Bo Tak z Rzeszowa

Scenariusz Milena Tejkowska

Wykonanie  Mariola Łabno-Flaumenhaft

Aranżacja/Piano Maciej Łukaszewicz

"Jeśli kochasz mnie..."? Co to za pytanie? Hanka Ordonówna - ikona polskiej przedwojennej piosenki! Jak jej nie kochać? Nieśmiertelny urok wielkiej gwiazdy kabaretów teraz rozkwita na scenie TEATRU BO TAK! Hanka, Haneczka, jakiej nie znacie... Bohaterka wielkiego mezaliansu i kilku romansów! Po niełatwej drabinie kariery wspięła się na szczyt popularności. I choć od jej śmierci minęło ponad siedem dekad wciąż wzbudza zachwyt. Jako pieśniarka, artystka, ale i jako człowiek. Jej historia to nie tylko scena lat 20., 30., ale i tułaczka na obczyźnie, i pomoc najbardziej potrzebującym - polskim powojennym sierotom, i wreszcie długotrwała choroba zakończona przedwczesną śmiercią. Niezwykła postać, filmowa biografia i piosenki, które wzruszają do dziś! Mariola Łabno-Flaumenhaft  jako tytułowa diva poruszająco śpiewa kilkanaście najsłynniejszych przebojów Ordonki, które wyszły spod tak zacnych piór jak Tuwima, Hemara czy Warsa. Fascynująca historia, wachlarz emocji, oryginalne aranżacje Macieja Łukaszewicza przedwojennych hitów w sztuce Mileny Tejkowskiej. Zapraszamy na półtoragodzinny spektakl muzyczny, który przeniesie Państwa w urokliwy klimat dwudziestolecia międzywojennego i odsłoni nieznane oblicze wybitnej pieśniarki! Spektakl po wielkich sukcesach w Stanach Zjednoczonych już wkrótce na scenie Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej. 

Serdecznie zapraszamy.