Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej serdecznie zaprasza 31 marca 2017r. o godz 18.00 na wernisaż wystawy "Dotknąć łak". Zaprezentujemy prace dwóch niezwykłych i wrażliwych na piękno natury kobiet: Lidii Tul- Chmielewskiej - fotografia i Małgorzaty Kruk-malarstwo. Obie Panie są amatorkami- jak same o sobie mówią, ale posiadają duży talent i wrażliwość, która daje możliwość obserwowania przyrody, zachwycania się nią i uchwycenia jej piękna choćby w najmniejszym źdźble trawy, pajęczynie rozpiętej pomiędzy łodygami kwiatów czy promyku słońca rozświetlającego łakę. Wernisaż uświetnią przyjaciele artystek: ~Anna Dędor- wiersze o Bieszczadach ~oprawa muzyczna: Adam "Łysy" Glinczewski, Dariusz Rosiński "Baranek" i Maciej Jóźwik
Lidia Tul-Chmielewska - „tak je widzę, tak je kocham, tak je fotografuję” Bieszczady stały się moim Lądem Obiecanym. Domem na moją życiową jesień. Urodziłam się w Wieluniu, tam spędziłam większość mojego życia. To Ukochane Miejsce poznałam dopiero w 2005 roku, i zachorowałam na miłość nieuleczalną. To TUTAJ roznieciły się we mnie pasje fotografowania, chęć zapisania w kadrze krajobrazu, przyrody, źdźbła trawy, czy maleńkiej stokrotki. Tutaj zobaczyłam na nowo – a właściwie dopiero odkryłam, – jaki piękny jest otaczający nas świat. Chcę tę miłość i fascynacje przekazać swojej najmłodszej córce – Julii – by wrażliwość, jaką w sobie ma – zwielokrotniła się poprzez piękno tych gór. Nie jestem fotografem z zawodu, nie szkoliłam się w tym zakresie. Jestem całkowicie amatorem – a aparat fotograficzny to uzupełnienie mojego serca. Na stałe mieszkam w Bieszczadach dopiero 4 lata, ale moja dusza i me serca – są tutaj od zawsze. Bieszczadzkie łąki, – jakich nie widziałam od czasu dzieciństwa – kobierce kwiecia i ziół. Takie naturalne piękno, które nie zawsze potrafimy dostrzec, a stają się natchnieniem i inspiracją dla fotografa, malarza, poety czy barda.
Małgorzata Kruk. Polska malarka tworząca obrazy w tradycyjnej technice olejnej w stylu zbliżonym do postimpresjonizmu. W 1995roku zaczęła tworzyć pierwsze akwarele, szkice, prace olejne obrazujące rodzinne miasto Mielec. W 1995r zaczyna dokumentować rodzinne miasto Mielec na akwarelach, które wkrótce ukazują się drukiem w albumie „Mielec-Region jak malowany. W 1997r wydaje Następny album „Malarskie piękno regionu Mielca”, zapraszając do współpracy kilku artystów z Mielca. W 1998r Ukazała się kolejna pozycja książkowa tematycznie związana z regionem : „ Niezwykła historia i atrakcyjna współczesność Gminy Przecław” , w której Małgorzata Kruk gromadzi teksty historyczne, legendy i informacje współczesne o regionie Gminy Przecław. Małgorzata Kruk jest współzałożycielem Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej im. Jana Stanisławskiego w Mielcu. 1996 Nagroda Prezydenta Miasta Mielca „za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i twórczą aktywność w życiu kulturalnym miasta”. 2002- Obraz pt „Wyszłam z koloru blue” zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego otwartego konkursu na OBRAZ ROKU 2001, organizowanego przez miesięcznik Art&Busieness W latach 1999-2001 studiowała w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Mielcu. Praca licencjacka nosi tytuł „ Handel dziełami sztuki w Polsce”. W roku 2003 obroniła pracę magisterska na Politechnice Rzeszowskiej. Wydział Zarządzania i Marketingu. Praca Magisterska p.t. „Marketing w handlu dziełami sztuki w Polsce”. W 2003 roku nabyła ziemię w Rzemieniu, koło Mielca i tam osiedliła się na stałe.Otoczenie wsi, dzikie kwiaty łąki polskiej zainspirowały artystkę na następne lata. Przez następne 15 lat powstało bardzo dużo obrazów inspirowanych otoczeniem, w którym zamieszkała malarka. Podróżując po Polsce odnalazła łąki górskie w Bieszczadach z ich niezwykła roślinnością. Bieszczady stały sie kolejnym etapem życia, światem, który z pasja poznaje i maluje. Ulubiona technika malarska artystki: Olej na płótnie. Jest artystą samoukiem.