Przejdź do treści

ZESPÓŁ LUDOWY „ŁOPIENKA” POWSTAŁ PRZY KOLE GOSPODYŃ WIEJSKICH W CISNEJ W LUTYM 2007 R. ZAŁOŻYCIELAMI I POMYSŁODAWCAMI ZESPOŁU BYŁY HALINA RACHWALSKA ORAZ JOANNA GAWRYCH. ŚRODKI NA STROJE LUDOWE ZOSTAŁY POZYSKANE PRZY WSPÓŁPRACY PANI DYREKTOR GCKiE – SYLWII WIELEBA MAŚLANY Z PROJEKTU „DZIAŁAJ LOKALNIE” PROWADZONEGO PRZEZ FUNDACJĘ BIESZCZADZKĄ W USTRZYKACH DOLNYCH.

ZESPÓŁ W SWOIM REPERTUARZE POSIADA PIEŚNI KARPACKIE, GÓRALSKIE, UKRAIŃSKIE I ŁEMKOWSKIE. W CIĄGU SWOJEGO PIĘCIOLETNIEGO ISTNIENIA ZESPÓŁ WYSTĘPOWAŁ WIELOKROTNIE W WIELU MIEJSCACH W POLSCE ORAZ W SŁOWACJI I UKRAINIE. W SWOIM DOROBKU ARTYSTYCZNYM MAJĄ PŁYTĘ Z UTWORAMI LUDOWYMI A W CHWILI OBECNEJ W PRZYGOTOWANIU JEST KOLEJNA PŁYTA Z REPERTUAREM KOLĘD PODKARPACKICH. WSPÓLNIE Z KOŁEM GOSPODYŃ ZOSTALI LAUREATAMI KONKURSU „ZŁOTY PIERÓG POGRANICZA” W PRZEMYŚLU ORAZ ZDOBYWCAMI PIERWSZEGO MIEJSCA W FESTIWALU KARPACKICH SMAKÓW „KREMENAROS”.

ZESPÓŁ BRAŁ UDZIAŁ W LICZNYCH NAGRANIACH RADIOWYCH I TELEWIZYJNYCH m.in. „PYTANIE NA ŚNIADANIE’, „KAWA CZY HERBATA”, PODRÓŻE TVN METEO, EKO TROPI TVN, AUDYCJE PROMOCYJNE RADIA RZESZÓW ORAZ W PROGRAMIE KULTURALNYM I PROGRAMU POLSKIEGO RADIA.

BARDZO CZĘSTO REPREZENTUJĄ GMINĘ CISNA NA TARGACH TURYSTYCZNYCH I FESTIWALACH KULTURALNYCH PODKARPACIA.