Promocja książki Jacka Jarosika "Bradziaga znaczy Obieżyświat". 26.07.2017r. środa , godz. 20.00

Zakładki podstawowe

   

 

Jacek „Bradziaga” Jarosik - pieszo, samochodem, motocyklem i kajakiem przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, zwykłych i niecodziennych, odchodzących w przeszłość. Z założenia unika zorganizowanych form turystyki, preferując model niezależnego obserwatora, któremu łatwiej wniknąć w otaczający świat.

W kilku wyprawach po drogach i bezdrożach kraju, Europy i Azji towarzyszyli mu synowie Jakub i Jędrzej oraz córka Joanna. Byli też Jacek i Henryk, goście zaproszeni do projektu „Granice bez barier”. Podróżował jedynym takim samochodem na świecie, własnoręcznie przebudowanym. TVN Turbo w cyklu Jazda Polska zrealizowała reportaż o tym pojeździe. Za jedną ze swoich wypraw Jacek Jarosik otrzymał Wyróżnienie Kapituły KOLOSÓW w kategorii Podróże.

O miejscach, które zobaczył, przyrodzie, którą obserwował i spotkanych ludziach może opowiadać bardzo długo... Teraz część opowieści została zapisana. To reportaże z kilku tylko wypraw, są uzupełnione informacjami, czasem uwagami i przemyśleniami autora. Pragnienie poczucia wolności, przygody i poznania świata to powody Jego wędrówek. Całość w zamyśle polecana jest osobom, które marzą o podróżach, a z różnych powodów nie popełniły ich jeszcze. A zacząć można w każdym niemalże wieku…