Mistrzowski Plener Malarski - wystawa poplenerowa

Zakładki podstawowe

Mistrzowski Plener Malarski
Bieszczady 2015

16 października – 10 listopada 2015 roku

Arkadiusz Andrejkow/Tomasz Berdak/Elżbieta Bigos
Robert Dąbrowski/Andrzej F. Filipowicz/Jacek Frankowski
Włodzimierz Fruczek/Marek Haba/Tomasz Kuran
Urszula Mosur-Nowak/Tomasz Rolniak/Sylwester Stabryła
Marta Szymala/Krzysztof Wachowiak/Dorota Zielińska

15 wybitnych artystek i artystów malarstwa wzięło udział w we wrześniu w plenerze, który odbył się w Siedlisku Brzeziniak w Przysłupiu w Bieszczadach. Mistrzowski Plener Malarski to część projektu „Pasujemy do siebie jak puzzle” realizowanego w 2015 roku
ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic we współpracy z Gminnym Centrum Kultury Ekologii w Cisnej.

Plener był okazją do zderzenia środowisk artystek i artystów w bardzo różnym wieku, o różnym doświadczeniu, wykładowców akademii sztuk pięknych oraz młodych wybijających się osobowości, m.in. z Podkarpacia. Podczas prawie dwutygodniowego pleneru powstały nie tylko obrazy, ale też murale, materiał video, a mieszkanki i mieszkańcy Gminy Cisna, w tym również dzieci, wzięli udział w warsztatach międzypokoleniowych.

16 października (piątek) o godz. 18.00 w Galerii Przy Pętli (siedziba GCKiE w Cisnej) odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej. To jednocześnie otwarcie 3. sezonu działalności Galerii. Na wernisażu zagrają: Ernest Drelich – cajon, bębny, Gitara Klasyczna i Robert Robson Onacko – gitara elektryczna.

Wydarzenie extra wernisażu!

Tajemnica „Złotego Pociągu” wyjaśniona! / video z pleneru

Od tygodni media światowe obiega wiadomość o poszukiwaniach „Złotego Pociągu” w okolicach Wałbrzycha. Ale to w odległych Bieszczadach podczas pleneru malarskiego została rozwikłana zagadka! Naprędce utworzona z artystów ekipa reporterska dotarła do świadka ukrycia tajemniczego pociągu – Sturmbannführera Helmuta Lampke, który wyjawił, że prawda jest inna, niż podaje prasa. Wyznanie skrywanej przez lata „prawdziwej prawdy” było tak silnym przeżyciem, że Herr Lampke doznał ataku serca. W poszukiwaniach „Złotego Pociągu” wzięli udział uczestnicy pleneru pod przewodnictwem artysty Włodzimierza Fruczka z georadarem, dodatkowo wyposażeni w wykrywacz metali obsługiwany przez inżyniera wykrywacza Roberta Dąbrowskiego. Poznajcie prawdę!

Organizatorzy wystawy:

Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic, Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej 

 

Galeria: 
Czas: 
piątek, 16 Październik, 2015 - 18:00 - wtorek, 10 Listopad, 2015 - 18:00