Przejdź do treści
Ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek”

Wyprawki Czytelnicze dla przedszkolaków już czekają! To już kolejna odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w naszej bibliotece.

W tegorocznej edycji 2022/2023 projektem objęte są dzieci urodzone w rocznikach 2016-2019. Na każdego Małego Czytelnika, w wieku 3-6 lat, czekają Wyprawki Czytelnicze oraz Karty Małego Czytelnika przygotowane przez Instytut Książki. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Zachęcamy rodziców, by jak najwcześniej zabierali swoje dzieci do świata książek, które przekazują wiedzę, dostarczają dobrych wzorców zachowania, rozwijają zainteresowania i pozwalają ciekawie wspólnie spędzić czas.

Warto dziecku czytać i warto chodzić z nim do biblioteki.

Tegoroczną publikacją promującą kampanię jest książka pt.: „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie:

www.wielki-czlowiek.pl

http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

https://www.instytutksiazki.pl/